Автор Тема: Репітер Житомир R101 UR0XUA  (Прочитано 17630 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline UT2UU

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #30 : Січень 08, 2016, 21:45:45 »
Завтра в часиков 7-8 буду проезжать мимо на машине. Подергаю.
Трек в APRS тоже прочерчу.
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Topic Author
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #31 : Січень 09, 2016, 09:34:28 »
to UT2UU: Я зараз не в Житомирі, але на скільки знаю, APRS тимчасово відключений, бо не дружить з нашим R101. А от репітер пробуйте відкрити. Їхав на днях UT6UO він його чув зі сторони Нов.-Волинського за 52км, а відкрив з машини за 34км. Цікаво Ваш, Андрій, тест.
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Topic Author
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #32 : Січень 09, 2016, 09:35:54 »
У нас багато є відгуки з Києва та Рівне, про те що репітер добре чути, а відкрити його дуже важко. Ось мій пост з фейсбука, продублюю тут. Прошу до обговорення.

Антенна налаштована на частоту репітера з ксв 1,2, дулексний фільтр не душить (пробували напряму сліхати Рівне при мін тропо). Одне залишилось, підрегулювати значення шумодава, тому що він зараз стоїть на 1 поділці. Але як нам підказали, навіть досить сильний сигнал з портативки в місті і він вже "хлопає". Хто що порадить? Для регулювання сервісних налаштувань репітера (Yeasu DR-1X) потрібно морду від FTM-400 та генератор сигналів. Якщо другий в Житомирі ми ще найдемо, то FTM-400 у нас точно немає.
 

Offline UT7UX

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #33 : Січень 09, 2016, 12:04:36 »
Цитата: "UT3XA" post=21781
Хто що порадить?

Використовуйте CTCSS, наприклад 88,5, а поріг понизьте до нуля. Тоді, по перше, чутливість приймача буде обмежена виключно чутливістю CTCSS декодеру, а по друге дасте більше комфорту користувачам, бо абонентськи приймачі будуть тихо зачинятись на припинення CTCSS від ретранслятору.
Ширина смуги в вас 25kHz, не 12,5kHz?
 

Offline UT8UB

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #34 : Січень 09, 2016, 12:26:22 »
Цитата: "UT3XA" post=21781
У нас багато є відгуки з Києва та Рівне, про те що репітер добре чути, а відкрити його дуже важко. Ось мій пост з фейсбука, продублюю тут. Прошу до обговорення.

Антенна налаштована на частоту репітера з ксв 1,2, дулексний фільтр не душить (пробували напряму сліхати Рівне при мін тропо). Одне залишилось, підрегулювати значення шумодава, тому що він зараз стоїть на 1 поділці. Але як нам підказали, навіть досить сильний сигнал з портативки в місті і він вже "хлопає". Хто що порадить? Для регулювання сервісних налаштувань репітера (Yeasu DR-1X) потрібно морду від FTM-400 та генератор сигналів. Якщо другий в Житомирі ми ще найдемо, то FTM-400 у нас точно немає.

вопрос:
почему не  поcтавили DMR  репитер (будет  и FM + DMR)
а то как то Yeasu DR-1X  
 с его цифрой  не востребован  в Украине...да и в Европе не гут !
(так как не дружит этот стандарт с другими цифр.стандартами)
или возможно  поставили что было  в наличии...
если есть возможность замените железо на DMR  и
тогда  и  Житомир подключится к сети DMR+D-STAR в Украине...
и тогда с поиском проблем с настройкой не будет
-----------------------
P.S.   если вы пишите что вся обвеска на репитере  в норме
и шумодав на 1.
а до репитера не достучастья
вы  проверьте чувствительнось
-порог окрытия -squelch-
Чудес не быват...
 

Offline uz5du

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #35 : Січень 09, 2016, 14:23:00 »
Цитата: "UT8UB" post=21788
Цитата: "UT3XA" post=21781
У нас багато є відгуки з Києва та Рівне, про те що репітер добре чути, а відкрити його дуже важко. Ось мій пост з фейсбука, продублюю тут. Прошу до обговорення.

Антенна налаштована на частоту репітера з ксв 1,2, дулексний фільтр не душить (пробували напряму сліхати Рівне при мін тропо). Одне залишилось, підрегулювати значення шумодава, тому що він зараз стоїть на 1 поділці. Але як нам підказали, навіть досить сильний сигнал з портативки в місті і він вже "хлопає". Хто що порадить? Для регулювання сервісних налаштувань репітера (Yeasu DR-1X) потрібно морду від FTM-400 та генератор сигналів. Якщо другий в Житомирі ми ще найдемо, то FTM-400 у нас точно немає.

вопрос:
почему не  поcтавили DMR  репитер (будет  и FM + DMR)
а то как то Yeasu DR-1X  
 с его цифрой  не востребован  в Украине...да и в Европе не гут !
(так как не дружит этот стандарт с другими цифр.стандартами)
или возможно  поставили что было  в наличии...
если есть возможность замените железо на DMR  и
тогда  и  Житомир подключится к сети DMR+D-STAR в Украине...
и тогда с поиском проблем с настройкой не будет
-----------------------
P.S.   если вы пишите что вся обвеска на репитере  в норме
и шумодав на 1.
а до репитера не достучастья
вы  проверьте чувствительнось
-порог окрытия -squelch-
Чудес не быват...

Поменять Можно!
Кто Доплатит ?
Идея была Analog+Dstar
SQT-173.8
Чтоб потом цыфра не давила аналог
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Topic Author
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #36 : Січень 09, 2016, 21:40:36 »
Цитата: "UT7UX" post=21785
Цитата: "UT3XA" post=21781
Хто що порадить?

Використовуйте CTCSS, наприклад 88,5, а поріг понизьте до нуля. Тоді, по перше, чутливість приймача буде обмежена виключно чутливістю CTCSS декодеру, а по друге дасте більше комфорту користувачам, бо абонентськи приймачі будуть тихо зачинятись на припинення CTCSS від ретранслятору.
Ширина смуги в вас 25kHz, не 12,5kHz?


Діло в тому, що так пробували. Але сам репітер (програмно) не стає на передачу з повністю відкритим аналоговим шумодавом. Ні при включеному, ні при виключеному CTCSS. Тому такий номер не пройде. А от сам аналоговий шумодав стоїть на 1 поділці. І таке враження, що його ще можна зменшити в сервісному меню. Але там описана тільки процедура калібровки від генератора сигналів, але не сама процедура регулювання порогу. Можливо я помиляюсь і чогось не знаю. Підкажіть.
 

Offline UT2UU

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #37 : Січень 09, 2016, 21:57:04 »
Протестил сегодня репитер, проезжая из Ровно в Киев  - на мой взгляд проблем у него нет. Работает он даже несколько лучше, чем работал APRS на той же высоте.
Открывается примерно за 30 Км до Житомира со стороны ровно и 50 Км в сторону Киева. После окружной Корыстышева, как въезжашь в лес - его слышно Q3 и полкубика , а так же можно открыть на 50 Вт (но тоже Q3 с той стороны) так что баланс прием/передача ИМХО в порядке.

Едиснтвенное пожелание - поскорее восстановить APRS , ато наше "окно в Европу" совсем не работает :(
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Topic Author
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #38 : Січень 09, 2016, 22:51:06 »
Дякую, Андрій, за відгук. Я спочатку також був такої думки, що все працює добре. Але колеги мене почали переконувати в іншому. Він в роботі всього 9 днів і ще дуже рано щось казати, за 35км з руки чує портативку на 1Вт, з авто за 50км це також дуже добре. Тропо взагалі ще не було. Нехай працює, а там побачимо. Дякуємо за тест. *JOURNALIST*
 

Offline UR5UGL

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #39 : Січень 09, 2016, 23:02:13 »
Я для верности хочу уточнить, хвост на нем есть? Если есть то я его  через раз на 5вт даже открываю. Но меня там не слышат или не разберают.  Как вариант может по приему чуть не на частоте? Соответсвенно ближние станции без проблем, а дальние уже не проходят.
Я бы мог грешить на свою станцию icom 211,  эти станции грешат этим, но она не так давно была в сервисе.  И я так понимаю подобная ситуация не только у меня.
 

Offline UT2UU

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #40 : Січень 09, 2016, 23:07:36 »
Цитата: "UR5UGL" post=21800
Я для верности хочу уточнить, хвост на нем есть?

Есть хвост. И сигнал он именно так и теряет - открыть можно, но там уже не слышат.
 

Offline UR5UGL

Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #41 : Січень 09, 2016, 23:24:20 »
Значит шумодав срабатывает и не в его пороге проблемма, но слабый сигнал не детектируется.
UT3XA будет возможность завтра попробовать?
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Topic Author
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #42 : Січень 10, 2016, 09:14:45 »
Тобто вже сьогодні. Я буду в Житомирі завтра післяобіду. Але на репітері завжди хтось присутній. То може давайте тут уточніть час тесту, а я передзвоню до хлопців, щоб в цей час точно слухали репітер. Дякую.
 

Offline ux0km

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 16
  • Karma: +0/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #43 : Січень 10, 2016, 13:46:20 »
По просьбе UT2XQ . Выкладываю первоисточник по антенне  применяемой на репитере в г.Ровно
www.repeater-builder.com/antenna/db/pdfs/db-408-data-sheet.pdf
www.repeater-builder.com/antenna/db/pdfs/db-408-b.pdf
http://www.repeater-builder.com/antenna/db/pdfs/db-420-b-phasingharness.pdf
 

Offline ux0km

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 16
  • Karma: +0/-0
Репітер Житомир R101 UR0XUA
« Reply #44 : Січень 10, 2016, 13:49:40 »
 [ Invalid Attachment ]

 [ Invalid Attachment ]


 [ Invalid Attachment ]

 [ Invalid Attachment ]
 Предусилитель стоит возле приемной антенны. Банка 1\\4 лямбда в качестве полосовика.

  [ Invalid Attachment ]

 [ Invalid Attachment ]
Диаметр банки около 80мм.  Усилитель на SPF5189 , но можно применить и транзистор.