Український сервер UA SvxReflector

Інформація, підключення... Посилання: SVX.GREENWAVE.ORG.UA

Автор Тема: Круглий стіл в Українській конференції  (Прочитано 5570 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline UR6HC

  • Jr. Member
  • **
  • Topic Author
  • Повідомлень: 37
  • Karma: +0/-0
В неділлю 17 квітня в 19-00 по Києву в Українській конференції, програми Echolink відбудеться тематичний круглий стіл лінки, репітери Європи присвячений Міжнародному Союзу Аматорів IARU.
 Запрошуються всі бажаючі, а може й розповісти про діяльність наших аматоріа в цьому союзі.
      UR6HC   73!
 

Offline SkyLine

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #1 : Квітень 13, 2016, 09:40:52 »
Может быть кто-то из "Guru Ham Radio Digital", в рамках популяризации - поведает об прелестях цифры и как с этим делом обстоит в Украине и Европе.
 

Offline UR8US

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #2 : Квітень 13, 2016, 09:43:32 »
Файлы по теме:

1) IARU Region 1 VHF Managers Handbook
 [ Invalid Attachment ]

2) IARU Region 1 HF Managers Handbook

 [ Invalid Attachment ]


Полезно почитать об устройстве любительской связи в мире. Частоты, репитеры, контесты и многое другое.
 

Offline sirrosh

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Karma: +5/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #3 : Квітень 13, 2016, 11:29:39 »
Цитата: "SkyLine" post=23064
Может быть кто-то из "Guru Ham Radio Digital", в рамках популяризации - поведает об прелестях цифры и как с этим делом обстоит в Украине и Европе.

UZ5DU, Петя, ты выступишь?
 

Offline uz5du

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #4 : Квітень 14, 2016, 00:45:02 »
Все описано много  раз -
В Закарпатье развитие цифры прекращено!
5-дмр
3-дстар
3- ФС
5-АПРС
Куда дальше ?
Все покрыто -каждый подвал
------------------------------------------------------
Развивать за свои деньги в регионах?
Думаю это не очень хорошая идея -
Кому надо помочь не материально- звоните ?
Последний финансовый проект на сайте !
и то только 5 заявок
Все вопросы касаемо дмр - только через сайт
www.ham-dmr.com.ua
 

Offline UR6HC

  • Jr. Member
  • **
  • Topic Author
  • Повідомлень: 37
  • Karma: +0/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #5 : Квітень 15, 2016, 22:59:34 »
UR6HC.  Я одним з перших підтримав вашу програму Wires-x, результат  5 з 10 ти, а ту писанину UR8US  ми й без ньго туди дорогу знаємо, в цій писанині важко розібратись. Ніхто з ініціаторів не використав для старту проекту готовий майданчик Укр. Конф. для пропаганди ,
роз’яснення, навішування цифрової лапші простому аматору. Краще сприймається голосом,наживо, відчувати азарт, переконливі приклади. Гірше сприймається чтиво розрізнене, розпорошене.  Тоді булоб не 5, а 25 та декілька разів по вечорам., замість того дурдому, що там був майже місяць. Сприймається перші 3 дні , далі програш. Може кому не комфортно в Укр. Конфі? Сюди не прибіжать галопом, народу шоу потрібно голосом. Вуж на болоті по воді не пише він голосом жаб собі в рота заманює.
 Є шанс. Звертаюсь до UT7UX Євгена, ми звами спілкувались, у Вашому форматі запитання-відповідь запрошую, якщо бажаєте, на круглому столі розтлумачить про цифру. Зараз 22-15  двоє EK6FB Armen i UR5EKY Petro на рівні КУХНІ таке несуть, а деж кваліфікована, зрозуміла голосом розмова? З народом треба розмовляти платформа є, вас там не чути. На куглому столі підніму цю тему якщо хтось з ініціативної групи прийме участь. Ще є субота, звертайтесь.
                                          UR6HC 73!
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #6 : Квітень 16, 2016, 00:43:35 »
Ви мене вибачте, але не бачу сенсу в ехолінку комусь розповідати про цифру. Її краще брати і користувати. А так, що пуста писанина, що балаканина.
 

Offline UT7UX

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #7 : Квітень 16, 2016, 10:35:11 »
Цитата: "UR6HC" post=23100
Звертаюсь до UT7UX Євгена, ми звами спілкувались, у Вашому форматі запитання-відповідь запрошую, якщо бажаєте, на круглому столі розтлумачить про цифру.

Із задоволенням, але не за розкладом, но тільки за можливістю.


Цитата: "UT3XA" post=23101
Ви мене вибачте, але не бачу сенсу в ехолінку комусь розповідати про цифру. Її краще брати і користувати. А так, що пуста писанина, що балаканина.

Вірно. Але сьогоденні користувачі Ехолінку є потенційними користувачами Wires-X, тому бажано спростовувати міфи, що вони їх вигадують, балакають про них, а потім сами ж починають в них вірити. Як на мене, є сенс розмовляти з тими, хто готовий чути, та звісно ігнорувати тих, хто не хоче й не буде, бо по-перше аматорська радіо є добровільне хобі, но не робота чи обов'язок, а по-друге то не мало б сенсу навіть якщо то була б робота.
 

Offline SkyLine

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #8 : Квітень 16, 2016, 12:25:43 »
Цитата: "UT3XA" post=23101
Ви мене вибачте, але не бачу сенсу в ехолінку комусь розповідати про цифру. Її краще брати і користувати. А так, що пуста писанина, що балаканина.
Даруйте, досі дивно бачити подібні "совкові" підходи...
Навіть зараз трапляються випадки, раз в кілька місяців, звертається аматор: "Я здесь сканировал диапазон нашел эту частоту.. А, это EchoLink? А что это такое?" - Розповідаємо що це таке.. Та з чим його можна "їсти"...
Розвіюємо стереотипи, що EchoLink - це не тільки 59 і до побачення.. "Это же не радио, здесь все виртуально".. інше..
Почитавши, що роблять німці, а що коїться тут - виникають певні дисонанси...
https://github.com/sm0svx/svxlink/pull/129#issuecomment-76547093
http://www.hamserverpi.de/data/uploads/files/hamsrvpi_full.pdf

IMHO: Якщо, "Guru Ham Radio Digital" - хочуть бачити більше користувачів Цифри - то треба вести роз'яснювальну роботу..
Інакше, чекайте, коли хтось, щось, випадково дізнається, придбає "болтафон" за кілька сотень баксів, і можливо тоді, захоче її використовувати...

Хоча, з подібними підходами, "звівши дебіт з кредитом", взявши до уваги, що це тільки Хобі, мушу зазначити:
"Меня и в Аналоге все устраивает.. Встретимся в Цифре лет этак через 10. Возможно..."
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #9 : Квітень 16, 2016, 12:53:06 »
Я розумію Вашу іронію, але якщо ехолінк має структуру радіо-точка доступу-інтернет-точка доступу радіо, тоді я згідний. Але ж в ехолінку працюють тиснучи не тангенту, а кнопку пробіл. Тоді я стану скептиком і скажу, є ж скайп і мобільний телефон. А от цифра DMR D-Star C4FM, це фактично тей самий ехолінк. АЛЕ!
В цифрі краща якість зв"язку і дальність, тобто працюючи на цифровому репітері Ви маєте переваги, перед користувачами аналогу. Відео порівняння аналога і цифри є на даному форумі. Цифра дає змогу моніторити присутність кореспондента в межах домашньої ноди, тобто не кричати в пустоту на репітері, а мій колега спить чи взагалі не в мережі. Також можна бачити відстань до свого кореспондента та напрямок за компасом (GPS). Є функція Group Monitor, тобто група аматорів на репітері чи в прямому каналі (сюди входять базові, автомобільні та портативні радіостанції) утворюють групу і їх іншим не чути. Можна робити взагалі направлені виклики (конкретної станції). Практично всі портативки та автомобілки мають APRS. Це я перерахував тільки можливості в межах однієї ноди (репітера). Якщо користатись інтернетом через ноду (репітер), все вищесказане виходить за межі одного репітера. Тепер я можу без кодів DTMF запросити у ноди (репітера) список активних нодів по всьому світу і зайти на любу із них. Я якось сидів з портативки слухав, як на репітері в Чікаго один аматор розповідав іншому про подорож у Китай. Я з ними також вільно можу спілкуватись.  Вже запускають перший аматорський супутник із D-Star ретранслятором. Додайте сюди можливість відіслати e-mail прямо з вулиці або машини/потяга і т.д.
Ось не повний перелік можливостей, маючи вдома (в місті) інфраструктуру хоча б одного із аматорських цифрових стандартів. Що із цього (крім спілкування) може ехолінк? Я не є його противником. Він має право на життя і роботу. Кожен "извращается" як може. Але так я не в ехолінку, то передайте (прочитайте) мій пост там в конференції, можливо хтось зацікавиться. Наприклад, коли в мене в Житомирі з"явилась перша цифрова УКВ станція, всі хотіли подивитись і подивились це чудо. А зараз у нас є нода (правда є питання по її постійній роботі  8-) ) та три станції. Люди тримають в руках, цікавляться, слухають цифру. А лекції читати в ехолінку...
Вибачте, за багато букв.
 

Offline SkyLine

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #10 : Квітень 16, 2016, 16:14:38 »
Цитата: "UT3XA" post=23105
Я розумію Вашу іронію, але якщо ехолінк має структуру радіо-точка доступу-інтернет-точка доступу радіо, тоді я згідний. Але ж в ехолінку працюють тиснучи не тангенту, а кнопку пробіл. Тоді я стану скептиком і скажу, є ж скайп і мобільний телефон.
Заблокувати в конференції EchoLink-ку можливість використання користувачами комп'ютерів чи мобільних телефонів, а використовувати виключно радіоканал - то не є проблемою і робиться досить просто. Якщо є в тому така необхідність...


Цитата: "UT3XA" post=23105

А от цифра DMR D-Star C4FM, це фактично тей самий ехолінк. АЛЕ!
В цифрі краща якість зв"язку і дальність, тобто працюючи на цифровому репітері Ви маєте переваги, перед користувачами аналогу. Відео порівняння аналога і цифри є на даному форумі. Цифра дає змогу моніторити присутність кореспондента в межах домашньої ноди, тобто не кричати в пустоту на репітері, а мій колега спить чи взагалі не в мережі. Також можна бачити відстань до свого кореспондента та напрямок за компасом (GPS). Є функція Group Monitor, тобто група аматорів на репітері чи в прямому каналі (сюди входять базові, автомобільні та портативні радіостанції) утворюють групу і їх іншим не чути. Можна робити взагалі направлені виклики (конкретної станції). Практично всі портативки та автомобілки мають APRS. Це я перерахував тільки можливості в межах однієї ноди (репітера). Якщо користатись інтернетом через ноду (репітер), все вищесказане виходить за межі одного репітера. Тепер я можу без кодів DTMF запросити у ноди (репітера) список активних нодів по всьому світу і зайти на любу із них. Я якось сидів з портативки слухав, як на репітері в Чікаго один аматор розповідав іншому про подорож у Китай. Я з ними також вільно можу спілкуватись.  Вже запускають перший аматорський супутник із D-Star ретранслятором. Додайте сюди можливість відіслати e-mail прямо з вулиці або машини/потяга і т.д.
Ось не повний перелік можливостей, маючи вдома (в місті) інфраструктуру хоча б одного із аматорських цифрових стандартів. Що із цього (крім спілкування) може ехолінк? Я не є його противником. Він має право на життя і роботу. Кожен "извращается" як може. Але так я не в ехолінку, то передайте (прочитайте) мій пост там в конференції, можливо хтось зацікавиться. Наприклад, коли в мене в Житомирі з"явилась перша цифрова УКВ станція, всі хотіли подивитись і подивились це чудо. А зараз у нас є нода (правда є питання по її постійній роботі  8-) ) та три станції. Люди тримають в руках, цікавляться, слухають цифру. А лекції читати...
Вибачте, за багато букв.
Про такі речі, мені розповідати не потрібно. Вже давно знаю про них..
Їх треба "розжовувати" іншим людям, які про це ще не знають, в тому числі і в EchoLink.


Цитата: "UT7UX" post=23102
Але сьогоденні користувачі Ехолінку є потенційними користувачами Wires-X, тому бажано спростовувати міфи, що вони їх вигадують, балакають про них, а потім сами ж починають в них вірити.

100%

Звертаюся до всіх: "Guru Ham Radio Digital" - Будь-Ласка, спустіться з небес на землю, до простих аматорів!
Знайдіть крихту вашого дорогоцінного часу та спробуйте хоча-би пояснити: Що, де, як та навіщо...
Тут багато що писалося, та хто його читає...
Про EchoLink - багато чого можу розповісти та пояснити, про Цифровий зв'язок - даруйте.. Практично не використовував...
Якщо хочете щоб більше людей використовували цифру - то треба з ними про це говорити.


Як що, щось не те, чи не так - Даруйте...

Проте після такий "опусів" - виникає великий скепсис: "Кому воно взагалі потрібно, все це"...
Краще займатися своїми, маленькими справами. А там нехай як є... Всіх і так усе влаштовує..
Даруйте за відвертість...
 

Offline UT0UR

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 592
  • Karma: +14/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #11 : Квітень 16, 2016, 17:10:15 »
UR3QJW
Как человек строивший репитеры, гейты АПРС скажу, что у репитеростроителя нет цели привлечения любого числа пользователей на репитер, технологию... Иожет это мое мнение, но такие люди находят кайф в самой постройке репитера, сети... А дальше дело пользователей, захотят прийдут, не интересно- пройдут мимо. И уж точно не задача Петра и компании тянуть кого то за уши в будущее.. Каждый выбирает сам.
 

Offline UT7UX

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #12 : Квітень 16, 2016, 18:07:17 »
Цитата: "UT0UR" post=23110
у репитеростроителя нет цели привлечения любого числа пользователей на репитер, технологию

Безусловно - это делается в первую очередь для себя по тому, что хочется, нравится, и т.д. Теме не менее, позволю себе ответить с точки зрения конечного пользователя построенных кем-то ретрансляторов: для конечного пользователя это удовольствие от новых радиоаматорских игрушек в коллективе единомышленников-радиоаматров. Без коллектива единомышленников это как бы немного тупиково. Я очень ценю товарищество с энтузиастами новых игрушек, которые уже ими пользуются или собираются присоединиться в ближайшее время, не по тому, что они владельцы этих игрушек, а по тому, что они идеологические фанаты аматорского радио в таком его проявлении, а значит это тот коллектив, с членами которого у меня гарантировано есть общие интересы и общие темы для разговоров. Мой можно сказать корыстный интерес состоит в том, чтобы приобщить к этому коллективу тех, кто просто не знает о новых игрушках или имеет о них крайне искаженное представление - таких же идеологических фанатов аматорского радио, которые в силу каких-то причин не участвуют в [strike]броуновском[/strike] движении по продвижении цифры на местном УКВ, но кто заинтересуется, если получит неискаженное общее представление о том, как оно есть сейчас, и каким оно могло бы стать в обозримом будущем. Если кто-то мыслит подобным образом, приглашаю к борьбе с мифами и заблуждениями среди наших коллег - разумеется, по мере желания и возможностей, а не посвящая этому все силы и зарабатывая разочарование при неизбежных неудачах.


Цитата: "UT0UR" post=23110
И уж точно не задача Петра и компании тянуть кого то за уши в будущее.

То, сколько он и компания уже сделали, вполне тянет на памятник. Серьезно. Причем даже не столько материально, хотя и этого было бы достаточно, сколько идеологически. Сдвинуть с места инертную массу тех, кому ничего не нужно и кого все устраивает - разве это не подвиг?
 

Offline UT0UR

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 592
  • Karma: +14/-0
Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #13 : Квітень 16, 2016, 18:13:59 »
Все верно!
Но не должно быть откровенно потребительского отношения- репитеры построили, сети создали, молодцы, а теперь вы нам тут все растолкуйте, лекции прочитайте, ах да и неплохобы рацейки подешевле продали бы, ну вот тогда мы еще подумаем... Понимаете какой ответ должен последовать..?
 

Offline UT7UX

Круглий стіл в Українській конференції
« Reply #14 : Квітень 16, 2016, 19:09:56 »
Вот именно к этому я и веду. Не одно и то же разъяснять интересующимся и реагировать на нытье не-радиоаматоров, пускай и владельцев радиоаматорских лицензий. ;)