APRS & PACKET RADIO UKRAINE

Група у Telegram, посилання t.me/APRS_UA

Група створена для розвитку мережі APRS та технологій радіоаматорського пакетного зв'язку.
У групі не проводяться політичні дискусії та комерційна діяльність.
Бажано вказати своє ім'я та позивний сигнал.

Автор Тема: Ахтунг или рубим окно в Европу :)  (Прочитано 25627 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline UW5SW

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 4
  • Karma: +0/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #195 : Січень 09, 2017, 09:16:42 »
UT3BW-5 не чує UR5SMS-1, бо між ними є висота біля 400 м у Дністровському каньйоні. Скоро буду в Чорткові, спробую "достукатись" через гейт через портативну станцію.
Всіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
 

Offline UW5SW

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 4
  • Karma: +0/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #196 : Січень 09, 2017, 09:20:18 »
UT3BW-5 не чує UR5SMS-1 бо між ними є висотка близько 400м в Дністровському каньйоні. Після свят буду в Чорткові, спробую достукатись через гейт портативкою.
Всіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #197 : Лютий 17, 2017, 06:48:50 »
Відбулось! Житомирський гейт UT2XQ-1 почув Тернопіль UR0BVA-1!


 [ Invalid Attachment ]
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #198 : Лютий 17, 2017, 20:20:41 »
А от що показує direct

 [ Invalid Attachment ]
 

Offline UT3BW

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #199 : Лютий 19, 2017, 16:56:25 »
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #200 : Березень 14, 2017, 21:39:30 »
У Вінниці з"явився діджипітер. UR5NBC-11
 

Offline UT3BW

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #201 : Березень 15, 2017, 22:26:35 »
Цитата: "UT3XA" post=24940
У Вінниці з"явився діджипітер. UR5NBC-11

Ага.
На паркані було написано (та зникло).
Той [strike]діджіпіпітер[/strike] (UR5NBC) вже не один паркан обмалював.  *ROFL*
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #202 : Березень 15, 2017, 23:11:43 »
А до-речі Ігор, є частоти апрс на 70см.

UHF Networks[edit]
Europe / Africa (IARU region 1):
Primary 433.800 MHz (heavy ISM interference in many countries)
Secondary 432.500 MHz since 2008 where ISM is too bad on 433.800 (CT08_C5_Rec32)

http://info.aprs.net/index.php?title=Frequencies
 

Offline UT7UX

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #203 : Березень 16, 2017, 17:58:32 »
Ніколи не звертав уваги, чи є якась APRS активність в Європі на 70см, а як є, то 1k2 чи 9k6.
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #204 : Квітень 09, 2017, 08:38:11 »
Давайте піднімемо тему про UR5NBC, який назначає багато апрс об"єктів через інет сервер. Це репітери і колективні станції. Як хто до цього ставиться? Моя думка така, репітери це добре, але з дозволу власників цих репітерів. Хай інфа буде на його сайті. Колективні станції, я вже не розумію, який сенс їх помічати на апрс? Щоб я туди заїхав? Чи просто про них знав?
 

Offline UT3BW

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #205 : Квітень 09, 2017, 18:39:26 »
Цитата: "UT3XA" post=25054
Давайте піднімемо тему про UR5NBC, який назначає багато апрс об"єктів через інет сервер. Це репітери і колективні станції. Як хто до цього ставиться? Моя думка така, репітери це добре, але з дозволу власників цих репітерів. Хай інфа буде на його сайті. Колективні станції, я вже не розумію, який сенс їх помічати на апрс? Щоб я туди заїхав? Чи просто про них знав?

Це є звичайний спам.
Власник має право обходитися без суфлерів і особисто вирішувати про своє позначення.
-------------------------------------------------------------------
Пусти свиню під стіл, так вона й на стіл залізе.
 

Offline UT7UX

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #206 : Квітень 09, 2017, 19:31:20 »
Моя думка: ретранслятори мають анонсуватись обов'язково й першочергово, із СТАНДАРТНИМ позначенням частот, тонів й т.і., власником особисто, або кимось за чітким й однозначним проханням власника. Бо анонсування ретрансляторів є одне з найважливіших в APRS, але якщо частоти/тони зазначені некоректно, мобільний користувач не зможе зробити QSY.
Окремі станції мають анонсуватись особисто, бо немає сенсу "світитись" в APRS, але насправді не працювати в мережі, не отримувати повідомлення й т.і.
Інші об'єкти мають анонсуватись за здоровим глуздом, тобто бути потенційно цікавими. Та, скоріш за все, майють бути IS-only.

Достатньо стати на місце мобільного оператора й замислитись, що для нього є корисне/цікаве, що не дуже, а що сприйматиметься як спам. Локальні ретранслятори - найпотрібніші, але без зазначення частот/тонів за стандартом, не мають сенсу. Об'екти з начебто радіоаматорами, які насправді не в APRS - спам, що не заборонений стандартами APRS, але суперечить здоровому глузду. Й т.д.

На інтернеті, власне, можна анонсувати все що завгодно - інтернет все вмістить. Але не треба все з того гейтувати в ефір, бо мобільному оператору не вистачить часу й уваги вдивлятись, що є корисне, а що є спам.
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #207 : Квітень 09, 2017, 23:03:14 »
Абсолютно підтримую думку UT7UX. Євген більш розгорнуто відповів. То може є сенс звернутись до UR5NBC, щоб він краще діджипітер в Вінниці запустив, а не тренував aprs-is сервер. Я до нього писав за житомирські і тернопільські репітери. Житомирські забрав з карти, тернопільські ні.
 

Offline UT3BW

Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #208 : Квітень 10, 2017, 07:17:50 »
Цитата: "UT3XA" post=25057
Абсолютно підтримую думку UT7UX. Євген більш розгорнуто відповів. То може є сенс звернутись до UR5NBC, щоб він краще діджипітер в Вінниці запустив, а не тренував aprs-is сервер. Я до нього писав за житомирські і тернопільські репітери. Житомирські забрав з карти, тернопільські ні.

Колективка мого приятеля Грицишина Ігора (UR4BYU) переїхала з м. Бережани до Скалату.
Це по версії вінницького спамера. :-|
 

Offline UY3UA

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 281
  • Karma: +1/-0
Ахтунг или рубим окно в Европу :)
« Reply #209 : Квітень 10, 2017, 17:47:29 »
А чому видалено моїх два останніх повідомлення? Ніякої інфи від модераторів? Це така "свобода слова" на цьому форумі?