APRS & PACKET RADIO UKRAINE

Група у Telegram, посилання t.me/APRS_UA

Група створена для розвитку мережі APRS та технологій радіоаматорського пакетного зв'язку.
У групі не проводяться політичні дискусії та комерційна діяльність.
Бажано вказати своє ім'я та позивний сигнал.

Автор Тема: Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?  (Прочитано 2364 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline koval

Питання таке.

Сигнал з ефіру попадає на APRS Microsat. Microsat підключений до poland.aprs2.net і передало туди пакет.

Як далі процес відбувається?
aprsdirect.com і aprs.fi підключаються до poland.aprs2.net, зливають собі інформацію, парсять і показують на сайт?

Чи є проміжний сервер, куди всі логи зливаються з різних регіональних APRS серверів poland.aprs2.net, ukraine.aprs2.net в базу, скажімо all.aprs2.net і вже ці агрегатори зливають з загальної бази даних ?
 

Offline UT7UX

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #1 : Січень 14, 2018, 12:00:45 »
Цитата: "koval" post=25720
Сигнал з ефіру попадає на APRS Microsat. Microsat підключений до poland.aprs2.net і передало туди пакет.

Тобто сигнал з ефіру приймається айгейтом й ретранслюється в APRS-IS.


Цитата: "koval" post=25720
Як далі процес відбувається?

Далі пакет розповсюджується в мережі APRS-IS.


Цитата: "koval" post=25720
aprsdirect.com і aprs.fi підключаються до poland.aprs2.net, зливають собі інформацію, парсять і показують на сайт?

Куди саме вони під'єднуються - треба питати у них, але то не має значення, бо мережа одна й та сама. Розробники aprsdirect не повідомляють про місця з'єднання, а розробники aprs.fi кажуть, що мають з'єднання за хабами TIER2. Причина того, що вони мають невеликі розбіжності в відтворенні інфи на мапі є в тому, що сервери фільтрують дублікати, але для різних серверів дублікатом можуть вважатись різні пакети - в залежності від часу їх отримання сервером. Тому, бува, одна й та сама станція на різних агрегаторах демонструє дещо різні шляхи того самого пакету.


Цитата: "koval" post=25720
Чи є проміжний сервер, куди всі логи зливаються з різних регіональних APRS серверів poland.aprs2.net, ukraine.aprs2.net в базу, скажімо all.aprs2.net і вже ці агрегатори зливають з загальної бази даних ?

Я би краще переформулював питання на щось таке: "Яка структура мережі APRS-IS?"
 

Offline koval

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #2 : Січень 14, 2018, 12:59:42 »
Ну от власне це дуже добре питання!

Яка структура мережі APRS-IS?
 

Offline UT7UX

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #3 : Січень 14, 2018, 13:12:01 »
Цитувати
The core network consists of three first-tier servers and numerous second-tier servers, providing a unified worldwide APRS stream to connected clients.
...
There is a newer APRS-IS network called "APRS2" which offers more regionalised connectivity into the APRS-IS backbone

©
 

Offline koval

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #4 : Січень 15, 2018, 23:56:40 »
Це все чудово але я так і не розумію.
До яких серверів конектяться агрегатори. До тих що в ядрі чи до "second-tier". І чи проста людина може отримати доступ до сирої інформації з цих  "second-tier" серверів минаючи агрегатори.
 

Offline sirrosh

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Karma: +5/-0
Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #5 : Січень 16, 2018, 13:32:20 »
Цитата: "koval" post=25733
Це все чудово але я так і не розумію.
До яких серверів конектяться агрегатори. До тих що в ядрі чи до "second-tier". І чи проста людина може отримати доступ до сирої інформації з цих  "second-tier" серверів минаючи агрегатори.

Можете.
Подключиться к любому T2 серверу без фильтра и на вас будет валить весь T2 траффик. Не знаю только, как админ конкретного сервера отнесется к этому, но раньше я сам такие финты проделывал. Если хочется действительно ловить почти все и быстро -- для этого надо самому встать в T2 (сделать свой сервер). Если вы нормально и доходчиво объясните свою идею админам IS-сегмента, вас без проблем туда пустят.

А зачем вам это нужно, можете нам здесь рассказать?  Ведь, скорее всего, существует способ проще  *JOKINGLY*
 

Offline koval

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #6 : Січень 16, 2018, 18:56:39 »
Я хочу прослідкувати який з серверів "тупить" поки доходить інформація до агрегаторів.
Конкретно в мене різні результати на  aprsdirect.com і aprs.fi. І тепер питання. Чи це гальмує T2 сервер, чи це гальмують агрегатори.

По Т2 ще питання. Якщо Microsat зливає інформацію ukraine.aprs2.net то мій клієнт повинен теж отримувати інформацію з ukraine.aprs2.net ? Чи ukraine.aprs2.net  зливає серверам що в ядрі, а клієнт вже конектиться до ядра ?

І ще. Оці сервера ukraine.aprs2.net, poland.aprs2.net вони отримують інфо від клієнтів, скажімо Microsat. І що потім з інформацією роблять? Віддають в ядро чи інформація гуляє між всіма серверами що в ядрі і цими *.aprs2.net
 

Offline UT7UX

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #7 : Січень 17, 2018, 11:12:16 »
Цитата: "koval" post=25744
Я хочу прослідкувати який з серверів "тупить" поки доходить інформація до агрегаторів.
Конкретно в мене різні результати на  aprsdirect.com і aprs.fi. І тепер питання. Чи це гальмує T2 сервер, чи це гальмують агрегатори.

Я давав відповідь на це питання.


Цитата: "koval" post=25744
По Т2 ще питання. Якщо Microsat зливає інформацію ukraine.aprs2.net то мій клієнт повинен теж отримувати інформацію з ukraine.aprs2.net ? Чи ukraine.aprs2.net  зливає серверам що в ядрі, а клієнт вже конектиться до ядра ?

Вони всі мають однакову інформацію. Tier2 сервери для того й призначені, щоб відокримити ядро від користувачів.


Цитата: "koval" post=25744
І ще. Оці сервера ukraine.aprs2.net, poland.aprs2.net вони отримують інфо від клієнтів, скажімо Microsat. І що потім з інформацією роблять? Віддають в ядро чи інформація гуляє між всіма серверами що в ядрі і цими *.aprs2.net

Перепрошую, але чи це насправді принципово? Бо так чи інакше, всі сервери мають ту саму інформацію безвідносного того, звідки вона потрапила в IS.
 

Offline koval

Як працюють агрегатори aprsdirect.com і aprs.fi ?
« Reply #8 : Січень 17, 2018, 15:52:51 »
Ну якщо гальмують агрегатори тоді теоретично можна написати софт який би зливав інфо з Tier2 під мій власний позивний і не бути залежним від агрегаторів.