Список груп прийому (групи прослуховування)Другим критично важливим кроком буде
додавання внесених раніше груп в списки прийому (групи прослуховування, rx list тощо).
Як правило достатньо сформувати одну прийомну групу (список), і включити туди всі розмовні групи (TG), які ви хочете приймати на ретрансляторах чи хот-споті. Відсутність конкретної групи унеможливить її прослуховування. УВАГА! Це найбільш поширена проблема серед новачків!
Ця функція може використовуватись для більш гнучких налаштувань зон і каналів, нею можна відсікати небажані групи.
Ця функція не актуальна для тих, у кого є так званий promiscuous mode. Або функція not match group. Дані функції дозволяють приймати увесь трафік в таймслоті без контролю, що для радіоаматора є досить зручним рішенням.

Налаштування окремого каналу
Третім найскладнішим кроком буде правильне формування налаштувань кожного окремого каналу.
Вам потрібно внести обов’язкові параметри:
• робочі частоти ПРМ і ПРД.
• номер таймслоту, який ви використовуєте
• встановіть колірний код 1
• виберіть Rx-групу
• вкажіть цільовий контакт — розмовну групу або приватний виклик. 
Таймслот це логічний канал на фізичному радіоканалі. DMR має два логічних канали одночасно і незалежних фізично на одному ретрансляторі. Вони так і називаються TS1 і TS2. Кожна станція передає «пакетами», в паузах між якими інша станція на іншому таймслоті також передає імпульсами. Це відбувається без взаємних перешкод, тому і виходять два логічно абсолютно незалежні канали, хоча фізично ретранслятор один і той же. Завдяки цьому відбувається одночасно економія частотного ресурсу і дворазове підвищення пропускної здатності одного ретранслятора.
В радіоаматорів України на другому слоті зазвичай використовується група TG2555 (Україна - DIGI) — загальнонаціональна виклик-група. Вона використовує рекомендований TS2. Інші групи не бажані на TS2. Рефлектори, місцеві зв’язки (TG9), і регіональні та динамічні групи рекомендується використовувати на TS1. Але остаточно все залежить від кожного окремого ретранслятора чи хот-спота, де власник на свій розсуд чи згідно правил мережі Brandmeister розподіляє групи між слотами.
Колірний код (СС) подібно до CTCSS або DCS, критерій, за яким можливий поділ користувачів на певні групи. В аматорській практиці зазвичай не використовується, але при програмуванні станцій необхідно вказувати Color Code правильно, як це потрібно для кожного конкретного ретранслятора.
Приймає значення від 0 до 15. Обов'язковий. Невідповідне встановлення параметра CC призведе не тільки до відсутності можливості відкриття ретранслятора, а також не можливість його прослуховування, навіть якщо у нас правильно встановлена розмовна група.
Радіоаматорами України як правило використовується СС1.

Цільовий контакт в налаштуваннях — це той контакт, на який буде здійснюватися груповий виклик (включаючи виклик локально в межах одного ретранслятора) — тобто шукана розмовна група, яка повинна бути попередньо прописана в контактах. Або персональний приватний виклик.
Оскільки для кожного конкретного випадку користуються послугами однієї певної розмовної групи — робимо декілька окремих каналів на один і той же ретранслятор. У контактах каналу просто встановлюємо потрібну нам групу. Очевидний недолік такого рішення — набирається багато каналів пам'яті. А для станцій без клавіатури це взагалі безальтернативний варіант. Для тих радіостанцій, на яких можливо ручне підключення динамічних розмовних груп з клавіатури, створюємо тільки 1 канал з локальним викликом (TG9) для одного таймслоту. А групи можна підключати вручну кожен раз.
Який рекомендований мінімум каналів на кожен ретранслятор в своїй країні? Залежно від країни та регіону. На прикладі України це TG9 на першому таймслоті і TG2555 на другому, тобто два канали на кожен ретранслятор, по одному на кожен таймслот. Рекомендовано додати також регіональні групи, а також групу домашнього регіону для всіх гостьових регіонів. Вийде три-чотири канали на ретранслятор.
Інші параметри, такі як TOT або рівень потужності кожен встановлює відповідно до власних потреб.
Крім цього рекомендую вказати: критерій передачі – завжди, шифрування — вимкнено, зняти галочки навпроти всіх інших функцій таких як автосканування, одинокий працівник, talkaround, VOX, RX only тощо. Так як будь яка з цих функцій буде викликати проблеми в тих хто не розуміє їх призначення, унеможлививши нормальну роботу.

Деякі CPS дозволяють робити імпорт/експорт каналів. Ця функція разом з навиками роботи в MS Excel дозволить провести масове внесення чи перенесення каналів між радіостанціями.
Списки сканування каналівПісля сформованих каналів рекомендовано створити списки сканування, згідно ваших уподобань.
Досить зручно формувати списки сканування за діапазонами чи приначеннями. Скажімо у вас є калаи PLD, PMR, аналогові та цифрові, службові. Логічно за цим же принципом скласти 3-4 списки сканування для PMR, LPD, радіоаматорські, службові, місцеві, регіональні (при виїздах в інші області).
Таким чином при перебуванні в PMR каналі логічно вмикати сканування PMR каналів, при виїзді в сусідню область — сканування тамтешніх каналів.
Для цього після створення всіх списків, слід повернутись до попереднього кроку, і в кожному окремому каналі вказати потрібний список сканування.

Деякі радіостанції мають кілька корисних опцій в налаштуваннях:
— пріоритетний канал — це канал який має пріоритет під час сканування, і періодично перевіряється на наявність активності з заданим мінімальним інтервалом. Це такий собі домашній канал. Сюди зручно ставити якусь визивну частоту, чи домашню місцеву частоту.
— канал на передачу — канал, який буде обрано на передачу в режимі сканування при натисненні кнопки РТТ. Це може бути як поточний вибраний канал, так і останній в якому була активність, чи якийсь фіксований. Зручно ставити останній в якому була активність, щоб відповідати в каналі, на якому зупинилось сканування.
— час утримання каналу — (описували в загальних налаштуваннях) час, протягом якого сканування буде на паузі на останньому активному каналі. Тут зручно ставити 1-3 секунди, що дасть змогу чекати відповідь кореспондента в каналі, унеможлививши продовження сканування. Велика кількість каналів в списку сканування, а також радіостанції на RDA чіпах сканують досить повільно. І за цей час можна пропустити кілька секунд, поки сканування повторно зупиниться на тому ж каналі. Ця функція дозволяє не пропускати ці секунди. Рації супергетеродинного типу як правило дуже швидко сканують, і ця функція не відіграє значної ролі.

Якщо ви не користуєтесь скануванням, ці кроки можна пропустити.